Türkiye’nin müteahhitlik sektörü için Rusya ve Ukrayna önem taşıyor

Rusya ve Ukrayna arasında tansiyon düşmüyor.

Son dönemde savaşın eşiğine gelen iki ülke, Türkiye’nin müteahhitlik ve turizm açısından büyük önem verdiği ülkeler arasında yer alıyor. Öte yandan Türkiye’de  enerji, inşaat, gıda gibi birçok sektörün hem Rusya hem de Ukrayna ile çeşitli iş birlikleri bulunuyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, Rusya’da devam eden yaklaşık 21 milyar dolar değerinde 150 projenin, Ukrayna’da ise 3 milyar dolarlık yeni alınan bir projenin bulunduğu bildirdi.

Özellikle Türkiye’nin müteahhitlik sektörü açısından Rusya en önemli pazar konumunu korurken Ukrayna’nın da artan ivmesiyle sektörün yeni gözde pazarları arasında yer aldığı belirtildi.

1972’DEN BU YANA 95 MİLYAR DOLARLIK İŞ ALINDI

Rusya’nın uzun yıllardır açık ara en yoğun pazarları olduğunu ifade eden Eren,  1972’den bu yana söz konusu ülkeden 95 milyar dolarlık iş aldıklarını söyledi.

Erdal Eren, 3 yıldır Rusya’da aldıkları işlerin toplamının yaklaşık 22 milyar dolar olduğu bilgisini vererek, “Sadece 2021’de 30 adet 11 milyar dolar tutarında iş aldık. Şu anda Rusya’da yaklaşık 21 milyar dolar değerinde 150 projemiz devam ediyor.” dedi.

Comments (03)

 • Semih Gölge

  Nisan 17, 2019 / 4 sene önce

  Bu makale için teşekkürler. Kendi inşaat ve mühendislik şirketimi kurmanın bir yolunu arıyordum ve bunun bana yardımcı olacağına inandım. Ben gerçekten takdir ediyorum.

  • Şeyma Yurt

   Nisan 17, 2019 / 4 sene önce

   Yeni ve büyüyen şirketinizde iyi şanslar

  • Taylan Ersin

   Nisan 17, 2019 / 4 sene önce

   Umarım şehirdeki en büyük endüstriyel llc’ye sahip olursunuz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.